Poprawa efektywności energetycznej budynków Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu

Wykonanie bieżących prac

25 marca 2016

Informacja dotycząca realizacji prac budowlanych wykonywanych w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu” realizowanego zgodnie z Programem Operacyjnym PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”.

W miesiącu marcu zakończono następujące prace związane z realizacją projektu:

  1. Zakończono montaż kolektorów słonecznych na dachach budynków Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu wraz z podłączeniem instalacji grzewczej wypełnionej glikolem doprowadzonej do wymiennikowni ciepła w pomieszczeniu technicznym budynku B.
  2. Uruchomiono system BMS służący do zarządzania energią cieplną, który monitoruje i steruje pracą kolektorów słonecznych oraz centralnego ogrzewania w budynkach szpitala.
  3. Zakończono montaż ledowych energooszczędnych lamp w pomieszczeniach Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, zainstalowano oświetlenie awaryjne oraz wykonano niezbędne prace wykończeniowe.
  4. Zakończono montaż czujników ruchu w miejscach wskazanych w projekcie, m.in. w ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach sanitarnych oraz toaletach.
  5. Zakończono zabudowę pionów centralnego ogrzewania.
eea grants
Wsparcie udzielone przez Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.